PROGRAM POPRAWY BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO "BEZPIECZNE PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH" DOFINANSOWANY PRZEZ MSWiA W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI I ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ "RAZEM BEZPIECZNIEJ"

poniedziałek, 8 listopada 2010

Nadszedł czas na egzekwowanie przepisów...

Policjanci z chorzowskiej drogówki wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej 20 października tego roku przeprowadzili akcję w ramach programu „Bezpieczne przejście dla pieszych”. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg. Nie obyło się bez pouczeń i mandatów, również dla kierowców, którzy dopuścili się wykroczeń wobec pieszych i za nieprawidłowe parkowanie.
Za najpoważniejsze wykroczenia 43 sprawców otrzymało mandaty. Najwięcej mandatów wypisano kierowcom – 29. W 14 przypadkach grzywny będą musiały zapłacić osoby, które poruszając się pieszo dopuściły się wykroczeń drogowych. Policjanci i funkcjonariusze Straży Miejskiej w tym dniu podczas kontroli rozdawali także ulotki informacyjne, w których znajduję się informacje dotyczące ilości wypadków drogowych z udziałem pieszych, plany modernizacji przejść dla pieszych.

Realizacja projektu „Bezpieczne przejście dla pieszych” wpisuje się również w działania związane z kampanią „RATUJMY KAŻDEGO – ROK PIESZEGO – KOLEJNY KROK”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz